This is an image

        Kısa adı ANMEG olan Anadolu Medya Grup, merkezi Konya’da bulunan ancak sahip olduğu medya kuruluşlarıyla tüm dünyada takip edilen yayın kuruluşlarına sahip bir çatı kuruluşudur. Kökleri 10 Haziran 1992’de kurulan Kontv’ye dayanan Anadolu Medya Grup, gelişen dünya ve değişen şartlar çerçevesinde kendini geliştirerek medya dünyasında saygın bir yere gelmiştir.

        Kontv Anadolu Medya Grup’un görsel medya ayağını oluşturmaktadır. Kontv karasal yayından İçanadolu bölgesinin tamamına yayın yaparken, uydudan tüm dünyada izlenebilmektedir. Kablolu yayın, teledünya, tivibu, D-smart, IP yayıncılık ve mobil yayıncılık türlerinin tamamına yakını ve dünyanın değişik ülkelerinde birçok platformunda izlenebilen Kontv, Türkiye’nin en çok izlenen saygın kanallarından biridir.

        Yazılı medya ayağında ise Konya’nın amiral gazetesi Yeni Konya gazetesi yer almaktadır. 1949’da kurulan Yeni Konya Gazetesi gruba sonradan dahil olmuş ve dahil olduğu tarihten sonra da eski ihtişamlı günlerine yeniden dönmüştür. Yeni Konya Gazetesi Anadolu gazetecilik tarihinin en başarılı örneklerinden biridir.

        Anadolu Medya Grup’un sesli medya ayağını ise Konyafm radyosu oluşturmaktadır. Konyafm karasal yayından Konya’yı kapsarken, uydudan tüm dünyada izlenebilmektedir.

        İnternet medyasında ise yerelde Konhaber.com, ulusalda Belge.com haber siteleri gruba bağlıdır. Grubun görüntülü haber sitesi temsilciliğini ise kanalon.com yapmaktadır. 

MİSYONUMUZ...

        Anadolu Medya Grup, insana hizmeti misyon olarak kabul etmektedir. Medya alanında gelişen dünya şartları çerçevesinde  teknolojiyi en iyi kullanarak doğru bilgiyi takipçilerine ulaştırmak bu misyonun en önemli amacıdır.

        Gelişen teknoloji  rakamlarla ifade edilemeyecek kadar medya kanalını ortaya çıkarmış, bu da beraberinde tüm dünyada bilgi kirliliği oluşturmuştur.

        Anmeg yayın kuruluşlarının en önemli görevlerinden biri hiç şüphesiz bu kirliliğe çözüm olmaktır. 

VİZYONUMUZ...
 

Anadolu Medya Grup, tüm yayıncı kuruluşlarıyla birlikte;

        1. Misyonunu gerçekleştirme yolunda her türlü teknik ve içerik imkana sahip olmayı,
        2. Dünyayı doğru analiz etmeyi,
        3. Teknik gelişmelere ayak uydurmayı,
        4. İnsan hakları odaklı her türlü çalışmaya destek vermeyi kendisine vizyon olarak seçmiştir.